---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
góly:
Púchy 4, Varga
Brusno:Škubák-Borbély,Gemzický,Belko,Vician-Gonos,Patráš-Varga,Sojak, Szczepaniak-Púchy
striedali:Kučera - Smrek, Vajda, Bošeľa, Marko, Chrenovský, Cimerman
Posledný prípravný zápas pred začiatkom ligy sme mali pôvodne odohrať proti Turčianskej Štiavnčke, no nakoniec prišlo k zmene a zápas sme odohrali na UT Zvolen proti nášmu bývalému súperovi zo 4.ligy - Kováčovej. Počas celého priebehu zápasu bolo Brusno jasne lepšie a svojmu súperovi si mohlo vyskúšať a dovoliť aj veci na ktoré v majstovských zápasoch nie je toľko priestoru. Skóre otvoril Varga, keď si jeho nepresnú strelu zrazil brankár súpera do brány. Potom sa už presadil len Púchy. ďalšie šance Púchyho, Szczepaniaka zostali nevyužité.
ŽP Podbrezová - Brusno 4:0 (1:0)

ŽP..Šport:Hanák(46´Baláž)-Snitka(60´Andrić),Nosko(60´Minčič),Kupčík,Greško(60´Morháč)-Pančík (60´Čekovský), Kožička,Podio(60´Szoke),Harvilko-Vaščák(25´Laksik),Tubonemi
Brusno:Škubák-Borbély,Gemzický,Belko,Vician-Patráš,Rapčan-Varga,Sojak,Szczepaniak-Púchy
striedali:Kučera - Vajda, Smrek, Marko
Od úvodu stretnutia bolo jasné, kto bude pánom zápasu. Hráči Podbrezovej boli lepší v pohybe a aj práci s loptou. Do vedenia dostal domácich Kožička, ktorý využil dobrú prihrávku Greška. Náznaky šancí hosťujúceho Vargu zostali nevyužité, keďže svoje úniky nedokázal zakončiť. Domáci sústavným tlakom unavovali hráčov Brusna, ktorí proti súperovi z druhej najvyššej súťaže nedokázali viac podržať loptu.
V druhom polčase domáci začali napádať rozohrávku hráčov Brusna, z čoho pramenil aj druhý gól, ktorý strelil Tubonemi. Ten istý hráč mohol skórovať aj neskôr, no proti bol Škubák. Ďalší gól pridal opäť Tubonemi, keď sa presadil z blízka a využil zaváhanie obrany Brusna. Skóre uzavrel hráč, ktorý ho aj otvoril - Kožička.
Dukla U18 - Brusno 2:3 (1:0)
góly:
Púchy 2, Gemzický
Brusno:Škubák-Kučera,Gemzický,Vajda,Varga-Kubizniak,Gonos,Vician,Marko-Chrenovský,Púchy
striedali:Chomistek, Gardošík, Kučera, Škubák
Zápas kde museli v poli hrať aj brankári, aby sme mohli vobec nastúpiť. Mladíci Dukly boli behaví, avšak Brusno skúsenosťou dokázalo otočiť nepriazdnivý polčasový vývoj a vždy dokázalo odpovedať na gól súpera.

Szczepaniak
Brusno:Gardošík-Borbély,Gemzický,Belko,Čabala-Varga,Patráš,Gonos,Szczepaniak-Púchy,Chrenovský
striedali:Baboľ, Vician, Rapčan, Marko
Zápas sa konečne odohral na dobrom ihrisku, kde mohli obe mužstvá kombinovať a nehrozilo nejaké pošmyknutie a zranenie. V úvode išlo Brusno do vedenia premeneným pokutovým kopom Púchyho. Do polčasu predviedol dobrý zákrok Gardošík, ktorý zneškodnil samostatný nájazd. Martinu sa podarilo vyrovnať po zaváhaní brankára Brusna. V závere strhol víťazstvo na stranu Brusna
Szczepaniak.
Dukla U19 - Brusno 2:1 (0:0)
gól:
Brusno:Škubák-Gonos,Baboľ,Belko,Borbély-Vajda,Sojak-Varga,Vician,Szczepaniak-Chrenovský
striedali:Gemzický,Púchy,Čabala
Túto zimnú prípravu máme šťastie na terén. Zápas sa odohral na zasneženom ihrisku a vzhľadom na nepriazdnivé podmienky v skrátenom čase 2x35 minút. Viac ako kombinačná hra, to bol boj, no i napriek tomu mužstvá predviedli solídne akcie.

Dukla juniori - Brusno 4:1 (0:0)
gól:
Gonos
Brusno:Škubák-Borbély,Gonos,Belko,Čabala-Gonos,Patráš-Varga,Sojak,Vician-Baboľ
striedali:Gardošík - Vajda, Bošeľa
Zápas opäť na zmrznutom teréne, v ktorom sa v priebehu prvého polčasu neudialo takmer nič. Góly padli v druhom polčase. Do vedenia išli mladíci z Dukly, no Gonos rýchlo odpovedal pekným gólom z 30 metrov. Mladíci naďalej bojovali a potvrdili, že v tréningu sú niekde inde. Po chybách v obrane Brusna dokázali ešte tri krát skórovať a tak sa tešili z víťazstva.

Žiar n/Hronom - Brusno 1:3 (1:1)
góly:
Púchy 2, Varga
Brusno:Škubák-Giertl,Gemzický,Vajda,Borbély-Varga,Gonos,Vician,Kohút-Púchy,Chrenovský
striedali:Novák - Čabala, Sojak,
Szczepaniak
Prvý zápas zimnej prípravy sa odohral na zamrznutom teréne a obe mužstvá mali problémy s pohybom a hrozili aj zranenia. V zápase sa vyskytlo dosť nepresností, čo však v tejto fáze nie je nič neobvyklé. Brusno viedlo po tvrdej strele Vargu z hranice šestnástky a Žiaru sa podarilo vyrovnať umiestnenou strelou na konci polčasu. V druhom polčase sa prejavila väčšia skúsenosť hráčov Brusna a dvomi gólmi Púchyho dosiahlo víťazstvo.
Dukla juniori - Brusno 0:1 (0:1)
gól:
Vician
Brusno:Škubák-Borbély,Gemzický,Vajda,Čabala-Rapčan,Gonos-Szczepaniak,Sojak, Vician-Púchy

Gemzický
Brusno:Palider-Varga,Baboľ,Vajda,Borbély-Chomistek,Belko,Gemzický,Sojak,Kubát-Chrenovský
striedali:Škubák, Gonos, Bošeľa, Marko
Zápas sa odohral kvôli rekonštrukcii ihriska a zlému počasiu v Lučatíne. Hráči Brusna čelili opäť behavému súperovi. Zápas sa odohrával prevažne a medzi šestnástkami a obe mužstvá si dokázali vypracovať po jednej šanci. Najskôr Brusno zachránil dobrým zákrokom novic v bráne Palider a potom Borbély v dobrej pozícii hlavičkoval vedľa brány Dukly. V druhom polčase obe mužstvá prestriedali a na hráčoch Dukly bola badateľná väčšia zohratosť a začali sa dostávať aj do príležitostí. Z jednej z nich zazvonila ľavá žrď Škubákovej brány a o chvíľu na to musel Škubák opäť zasahovať po strele hráčov Dukly. Skórovať sa však podarilo Brusnu, keď využili rýchly protiútok a Chrenovský pripravil Gemzickému výbornú pozíciu a ten sa nemýlil. Brusno zvládlo aj druhý prípravný zápas proti dorastencom.
Podbrezová U19 - Brusno 0:2 (0:1)
góly:
Gonos, Chrenovský
Brusno:Škubák-Smrek,Vajda,Belko,Ferenc-Bošeľa,Gonos,Marko,Kubát-Patráš,Chomistek
striedali:Gardošík, Baboľ, Varga, Chrenovský, Sojak, Szczepaniak, Borbély

Z dôvodu nepriaznivého počasia sa zápas musel odohrať na umelej tráve. Za Brusno nastúpili hráči, ktorí prišli na skúšku. V prvom polčase mali herne na vrch hráči Brusna, ktorí využívali svoju skúsenosť oproti mladých chlapcom a tým nahrádzali ich veľmi dobrý pohyb. Brusno si vypracovalo náznaky šancí, ale skórovať dokázal až Gonos po rohovom kope. Predtým mali šancu aj dorastenci z Podbrezovej, ale Škubák ju zmaril. Do druhého polčasu tými prestriedali a skúšali ďalších hráčov a herné varianty. Podbrezová mohla vyrovnať, no Gardošík výborne zasiahol a šancu zmaril. Skórovalo však Brusno, keď samostatný nájazd zakončil Chrenovský. Nasledujúci zápas odohrá Brusno s Duklu U19 v utorok o 17:30.

V.Krtíš - Brusno 3:1 (1:0)
gól:
Samuelčík
Brusno:Škubák-Giertl,Vajda,Patráš,Čabala-Bošeľa,Belko,Chomistek,Kubát-Chrenovský,Púchy
striedali:Gardošík, Klinec, Marko, Samuelčík, Kováčik
Zápas sa odohral na toto obdobie kvalitnom ihrisku. Zo začiatku sa súperi oťukávali a hra sa väčšinou odohrávala medzi šestnástkami. Domáci hrali nakopávané lopty na vysokého útočníka, prípadne diagonálne prihrávky. Brusno malo šancu po centri Bošeľu, no Púchy hlavičkoval nad bránu domácich. Chvíľu na to po rohovom kope prešla lopta celou päťkou a Chrenovský ju na zadnej žrdi nedočiahol. Nedáš dostaneš platilo aj tento raz. Domáci z následného útoku skórovali, po kolmej prihrávke do šestnástky, medzi obrancov Brusna. V druhom polčase sa zo začiatku opakoval scenár z prvého polčasu. Potom mali domáci výhodu rohového kopu a odvrátenú loptu domáci hráč vrátil naspäť, keď z 25 metrov vymietol ľavú šibenicu brány. Po ďalšom rohovom kope domáci opäť skórovali, keď sa presadili hlavou. Brusno malo šancu po priamom kope Chrenovského aj Patráša, domáci brankár bol však na mieste. V závere zápasu skorigoval skóre Samuelčík, keď na hranici 5 metrov doklepol loptu do brány. Neprijemnou správou je zranenie Klinca, ktorý má silno pomliaždené svaly predkolenia a od futbalu si na čas oddýchne. Toto bol posledný prípravný zápas, na najbližší zápas vycestujeme do Revúcej, kde už pôjde o prvé majstrovské body v jarnej časti IV.ligy JUH.
hodnotenie trénera:
V Krtíši sme za ideálneho počasia na dobrom teréne odohrali posledný prípravný zápas. Boli sme aktívny, snažili sme sa hrať, vypracovali sme si gólové šance, ale domáci nám uštedrili lekciu z efektivity. Zodpovedne bránili a čakali na svoju príležitosť. Táto taktika im vyšla dokonale a my sme sa s ňou nevysporiadali do konca stretnutia.
Žiar n/Hronom - Brusno 3:0 (0:0)
Brusno:
Gardosík-Giertl,Baboľ,Vajda,Borbély-Chomistek,Patráš,Sojak,Kubát-Chrenovský,Švidraň
striedali:Škubák-Bošeľa, Púchy, Čabala, Samuelčík, Marko
Zápas sa odohral na pomocnom trávnatom ihrisku v Lovči, no ihriskom sa to moc nazvať nedalo. Terén bol veľmi nerovný a hrboľatý, čo znepríjemňovalo kombináciu mužstiev. Aj keď je pravda, že Žiarčanom takýto terén vyhovoval viac. Brusno malo šancu po rohu Kubáta, jeho dobrý center nikto netrafil. V časti prvého polčasu hra Brusna bola neorganizovaná a pôsobila rozháraným dojmom. V tejto časti zápasu mal Žiar aj šancu, ale jeho nebezpečná strela letela mimo bránu. Následne sme zlepšili hru a prišli aj šance. Najskôr Sojak strieľal mimo a o chvíľu neskôr po peknej akcii a centri Chomisteka jeho nebezpečnú strelu zneškodnil brankár. Do konca polčasu mal šancu ešte Chrenovský keď obišiel brankára, ale miesto prihrávky zvolil strelu do bočnej siete. V druhom polčase tréner Brusna skúšal hru na troch obrancov a troch útočníkov, no tento systém hry hráčom vôbec nesedel a nedokázali sa v útočnej fáze presadiť. Naopak v obrannej fáze vznikali chyby a nedorozumenia čoho dôsledkom bol prvý gól, kedy domáci hráč dostal kolmú loptu stredom obrany a svoj prienik premenil. Brusnu hra vôbec nešla hráči Žiaru sa snažili hrať s chuťou, čo bolo na nich aj vidno. Svoje nedostatky nahradzovali bojovnosťou a vôľou. Z hry vyplynula aj ich ďalšia šanca keď išli sami na bránu, no brankár ich šancu zneškodnil. Druhý gól strelili po strate lopty hráčov Brusna pred vlastnou šestnástkou a obstrelom prekonali povybehnutejšieho brankára Brusna. Šance Žiaru vznikali po chybách hráčov Brusna. V ďalšej bol opäť úspešnejší brankár hostí, na čom má veľkú zásluhu Čabala, ktorý perfektne atakoval hráča Žiaru a ten už nemal síl a čas dobre zakončiť. V úplnom závere zápasu mali Žiarčania ďalší samostatný nájazd, ktorý tento krát premenili a upravili tak výsledok na konečných 3:0. Na hráčoch Brusna bolo jednoznačne badať, že trénujú len v telocvični kde nie je možné nacvičiť herné kombinácie na väčšom priestore a takisto prihrávky na väčšiu vzdialenosť a celkovú súhru mužstva, čo sa podpísalo pod najhorší výkon v zimnej príprave! Najbližší prípravný zápas odohrá  Brusno v nedeľu 18.3.2012 o 15:00 vo Veľkom Krtíši.
Chceli sme odohrať dobrý zápas na trávnatom ihrisku. Nevyšlo nám ani jedno. Zápas sa síce hral na tráve, ale príliš nerovnej a náš výkon zastal tiež na úrovni ihriska. V I.polčase sme sa ešte dokázali presadiť v strede ihriska, ale nie v koncovke. V II.polčase sme chceli hrať ofenzívnejšie, ale niektorí hráči nezvládli svoje úlohy, z brejkov sme inkasovali a odišli sklamaní.
Ružiná - Brusno 3:0 (2:0)
Brusno:
Gardošík-Borbély(45´Giertl),Babol,Vajda,Čabala-Chomistek,Patráš,Soják,
Kubát(40´Bošeľa)-Chrenovský(50´Švidráň),Púchy
Hodnotenie trénera: Za výborného počasia, na dobrom trávnatom teréne, sme odohrali náročný prípravný zápas s kvalitným súperom. Domáci od začiatku hrali aktívne, dynamicky, dobre kombinovali. My sme hrali viac zo zabezpečenej obrany a snažili sa vyčkať na svoju príležitosť. V 17´ sme boli nedôrazní pri bránení súperovej štandardnej situácie a zblízka sme inkasovali na 1:0. Chceli sme odpovedať, ale mali sme problémy s presnosťou prihrávok v kombináciách, dostali sme sa do príležitostí, ale neboli sme dôrazní a presní v koncovke. Naproti tomu sme opäť chybovali v rozohrávke, čo súper využil na zvýšenie na 2:0, predtým ešte Vaculčiak trestuhodne zahodil. My sme odpovedali a Chrenovský nezužitkoval samostatný nájazd na skorigovanie stavu. Ak by sme sa v I.polčase vyvarovali 3-4 chýb pri bránení a rozohrávke a presne zakončili aspoň jednu príležitosť, tak by sme mohli byť spokojní. II.polčas bol už z našej strany slabší, neboli sme takí nebezpeční na súperovej 16-ke, nevyužili sme možnosť niekoľkých dobrých štandardných situácií, súper hrozil z viacerých útokov, podržal nás brankár Gardošík. Nakoniec súper využil ešte jednu situáciu na zvýšenie na 3:0.V zápase bolo viditeľné, že potrebujeme pracovať na väčšom priestore a okrem iného aj spresniť rozohrávku a finálne činnosti pri útočení. Ďakujeme Ružinej za možnosť absolvovať stretnutie v kvalitných podmienkach na toto ročné obdobie.

Podbrezová U19 - Brusno 4:4 (1:3)
góly:
Chomistek 3, Švidraň
Brusno:Škubák-Giertl,Vajda,Baboľ,Čabala-Chomistek,Patráš,Sojak,Kubát-Švidraň,Púchy
striedali:Gardošík, Klinec, Belko, Hudec, Bošeľa, Samuelčík

Lepšie do zápasu vstúpili mladíci z Podbrezovej vďaka chybe v obrannej fázy Brusna, avšak gólom sa to neskončili. Potom prebralo Brusno iniciatívu a začalo kontrolovať hru. Prvý gól strelil Chomistek keď využil zlý odkop domáceho brankára. Aj po tomto momente malo Brusno hru pod kontrolou a Švidraň mohol zvýšiť, prehodil nie len brankára, ale aj bránu. Potom mali šance aj mladí Podbrezovci, no Škubák dokázal zneškodniť najskôr samostatný nájazd a neskôr špičkou vyrazil krížnu strelu. Z následného rohu sa po zmätkoch brankára a hráčov dostali Podbrezovci ku hlavičke a bolo vyrovnané. Netrvalo dlho a pekný center Púchyho rybičkou upravil do siete Chomistek. Do polčasu sa ešte presadil Švidraň, keď prekonal brankára strelou z ľavej strany na bližšiu tyč. V druhom polčase sa Podbrezovej podarilo vyrovnať, keď sa najskôr ocitol domáci hráč sám pred Gardošíkom a potom po súboji brankára Brusna a hráča Podbrezovej vyšiel z toho lepšie hráč a bolo vyrovnané. Brusno sa ešte raz dostalo do vedenia, keď po faule na Chomisteka sa mohla kopať penalta, ale rozhodca situáciu vytiahol mimo pokutového územia. K lopte sa postavil Chomistek a vysokým oblúčikom na zadnú tyč prekvapil brankára. Podbrezová sa ďalej snažila o vyrovnanie a to sa jej aj v závere podarilo po zaváhaní brankára Brusna. Najbližší zápas odohrá naše mužstvo v sobotu 3.3.2012 o 14.30 v Ružinej.
Hodnotenie trénera:

Pre divákov atraktívny výsledok( 8 gólov ),pre trénera množstvo reálnych poznatkov. Mladí ambiciózni pohybliví hráči nás donútili k veľkému počtu až fatálnych chýb. Predviedli sme nedostatky v oblasti taktiky a individuálnej techniky. Niektorí hráči podali podpriemerné výkony a preto sme zápas nedotiahli do víťazného konca. Dostatočnú príležitosť mali všetci hráči, nie všetci však potvrdili výkony z predchádzajúcich zápasov, niekoľkí nastupovali po chorobách a bolo to cítiť. Dúfam, že sa z chýb poučíme.
Dukla Banská Bystrica - juniorka - Brusno 3:2 (1:0)
góly:
Brašeň M.
1:0, Chomistek J. 2:0, Chomistek J. 3:0, Švidraň 3:1, Samuelčík 3:2
Brusno:Škubák-Klinec,Vajda,Baboľ,Čabala-Chomistek,Bošeľa,Sojak,Kubát-Švidraň,Púchy
striedali:Šebes, Samuelčík, Hudec, Chrenovský, Belko
Už od začiatku zápasu bolo vidno rozdiel dvoch súťaží. Súper bol rýchlejší s prácou s loptou a bol aj dôslednejší v osobných súbojoch, v ktorých mal jasne navrch. Brusno hrozilo len sporadicky a paradoxne mohlo skórovať, no nastrelilo len tyčku. Dukla otvorila skóre po individuálnej akcii stredom ihriska, kedy sa lopta najskôr dostala na pravú a následne na ľavú stranu kde nabiehajúci hráč skóroval. V druhom polčase mala Dukla výhodu penalty po faule Šebeša, Chomistek však netrafil bránu. Jeho chvíle prišli neskôr, keď najskôr skóroval volejom po centri z pravej strany a o chvíľu neskôr to isté opakoval z ľavej strany. Po tomto momente sa Brusno dostalo tiež do hry a vypracovalo si aj šance, ale Švidraň a neskôr Chrenovský svoje šance nepremenili. Pri svojej druhej príležitosti už Švidraň mieril presne a šancu na vyrovnanie priniesol kontaktný gól Samuelčíka. Na výsledku sa už nič nezmenilo. Najbližší prípravný zápas Brusno odohrá v nedeľu o 13:00 na umelej tráve v Skalici, proti ŽP Podbrezová U-19.

Na Dukle sme hrali proti takticky aj technicky vyspelému súperovi. Niektorí mladí hráči mali možnosť na vlastnej koži pocítiť vyspelé taktické konanie, dobrú kondičnú pripravenosť hráčov v juniorskom veku. Hrali sme trpezlivo, zo zabezpečenej obrany. Súper dokázal využiť naše zaváhanie a ujal sa vedenia. My sme trestuhodne zahodili gólovú príležitosť a hneď z protiútoku sme opäť inkasovali. Nepremenené šance sa prestriedali na obidvoch stranách a po slabom doplnení obrany(M. Baboľ ležal v súperovej 16-ke) sme nechali pohodlne domácemu hráčovi zvýšiť na 3:0.Naďalej sme sa pokúšali hrať aktívne čo sa nám aj darilo a v závere sme nepriaznivý stav R. Švidraňom a I. Samuelčíkom korigovali na konečných 3:2.
Tisovec - Brusno 0:6 (0:3)
góly:
Sojak 0:1, Kubát 0:2, Baboľ 0:3, Chomistek 0:4, Bošeľa 0:5, Chomistek 0:6
Brusno:Škubák-Borbély,Vajda,Baboľ,Čabala-Chomistek,Belko,Sojak,Kubát-Švidraň,Hudec
striedali:Bošeľa, Parobek
Na hráčoch Brusna bolo od začiatku zápasu vidieť veľkú chuť po futbale, keďže na zápas nastúpili po dvojtýždňovej prestávke zapríčinenej zrušením dvoch zápasov. A to aj napriek veľmi zľadovatenému terénu, ktorému sa dokázali viac prispôsobiť ako domáci. Hneď z prvej akcie sa dostal pred bránu Sojak a nikým nebránený otvoril skóre. Netrvalo dlho a po priamom kope Kubáta skončila lopta na veľmi ťažkom a zľadovatenom teréne v sieti Tisovca. Domáci mohli znížiť z vymysleného pokutového kopu, ale Tyčiak poslal úmyselne ponad. Do konca polčasu sa ešte hlavou presadil Baboľ. Na začiatku druhého polčasu sa domáci snažili dostať do hry strelením gólu, no nevypracovali si žiadnu vyloženú šancu. Potom prišli chvíle výborne hrajúceho Chomisteka, ktorý dvomi individuálnymi akciami strelil dva pekné góly. Poltucet strelených gólov uzavrel Bošela. Najbližší zápas odohrá A mužstvo v stredu o 17:00 na umelej tráve FK Dukla proti Dukle Banská Bystrica - juniori.

Odohrali sme vydarený zápas. Na začiatku sme sa rýchlo ujali vedenia 2:0 z čoho boli domáci dosť prekvapený, pokračovali sme v koncentrovanej hre - dobre sme bránili (pomáhalo nám malé ihrisko a klzký terén)a vyrážali do úspešných protiútokov(chutilo nám hrať, keďže nám z rôznych príčin odpadli dva PZ).Konečne sme boli úspešní aj v koncovke, viacerí hráči podali zodpovední, nadpriemerní výkon a odchádzali sme z ihriska s príjemným pocitom z dobrej hry a vysokého víťazstva.
Brusno - Veľké Ludince 1:3 (0:1)
gól:
Borbély
Brusno:Škubák-Borbély,Vajda,Baboľ,Čabala-Bošeľa,Patráš,Chomistek,Kubát-Púchy,Chrenovský
striedali:Klinec, Hroš, Šebeš
Zápas sa odohral na zmrznutom teréne, ktorý robil problém hráčom oboch mužstiev. Prvú šancu si vypracovalo Brusno, ale Chrenovský hlavičkoval nad a o chvíľu na to, Patráš nevyužil svoj nájazd na brankára a následná prihrávka na Chrenovského bola posúdená ako ofsajd. Súper z protiútoku našiel dieru v strede obrany Brusna a svoj únik zakončil gólom. Brusno malo ešte ďalšie šance, no zostali nevyužité. V druhom polčase sa hráči Brusna znova dostávali do šancí, no ich využívanie bolo hrozné a toľko spálených šancí sa len tak ľahko nevidí. Naopak hostia využívali diery v obrane Brusna a zo štyroch šancí v druhom polčase dve aj dokázali premeniť. Najbližší prípravný zápas odohrá Brusno v nedeľu 12.2.2012 o 10:00 vo Zvolene.
Odohrali sme prípravný zápas s kvalitným kompaktným pohyblivým súperom. Tak ako pred týždňom sme vyprodukovali veľké množstvo nevynútených chýb , málo sme narábali s priestorom , v koncovke sme boli nedôrazní a nepresní , súperovi hráči nás dôsledne bránili a preto sa stupňovala aj naša nervozita. Nedokázali sme premeniť  niekoľko dobrých šancí , pridali sme chyby pri bránení a preto sme neboli úspešní.
MFK Banská Bystrica - Brusno 4:3 (4:2)
góly:
Púchy 0:1, Hejčík 1:1, Novák 2:1, Murín 3:1, Murín 4:1, Hroš 4:2, Púchy 3:4 (11m)
Brusno:Gardošík-Baboľ,Vajda,Patráš,Čabala-Chomistek,Hroš,Sojak,Kubát-Švidraň,Púchy
striedali:Škubák, Varga, Hudec, Chrenovský, Bošela, Samuelčík
Na hráčoch Brusna bolo vidno, že to bol ich prvý pobyt na velko ihrisku a s normálnou loptou. Síce išli do vedenia po chybe brankára MFK, ale postupne v prvom polčase inkasovali až 4 góly. Na oboch stranách zostali ešte ďalšie nepremenené šance. V druhom polčase sa hráči Brusna snažili vyrovnať a postupne zatlačili MFK do obrany, ale dokázali už len znížiť po premenenom pokutovom kope.
Odohrali sme 1.PZ v zimnej príprave 2012 – hlavne v I. polčase bolo cítiť, že sa na veľkom priestore iba hľadáme, málo sme rozťahovali súpera a vyprodukovali sme veľké množstvo nepresností a zbytočných chýb. Herný systém v zápase sme prispôsobili tomu , že sme mali k dispozícii veľké množstvo ofenzívnych hráčov a preto sme väčšinu zápasu hrali na troch útočníkov. Hoci sme pokazili hlavne 1.polčas očakával som vygradovanie výkonu v závere zápasu. Do gólových príležitostí sme sa dostávali ale boli sme nepresní. Od útočníkov to chcelo pri bránení ešte väčšiu aktivitu aby sme súperových hráčov dostali pod väčší tlak a pri útočení zlepšiť presnosť a spoluprácu pri nabiehaní a vedení útočných kombinácií.
Brusno - Hrochoť 3:1 (2:0)
Zápas sa odohral kvôli nepriazňu počasia na umel tráve Dukly. V zápase sa predstavili aj nový hráči, ktorí posilnia naše mužstvo. Počas celého zápasu sme boli lepší a Hrochoť nemala prakticky počas celého zápasu strelu na bránu.

Turčianske Teplice - Brusno 1:0

Brusno - Kováčová 5:0
góly:Varga 2, Klinec, Čief, Škubák (11m)

Dukla Banská Bystrica SDA - Brusno 3:0 (1:0) hralo sa na umelej tráve FK Dukla
Zostava:Škubák(65.Petrík)-Oravec(55.Mrník),Sokol,Ďurajka,Tuhársky-Giertl,Patráš,Sojak,Koreň-Švidraň, Chrenovský

Králiky - Brusno 2:0 (0:0) hralo sa na umelej tráve v Radvani
Zostava:Škubák-Klinec,Sokol,Ďurajka,Tuhársky-Oravec(46.Ľ.Lehotský),Patráš,Sojak,Koreň(75.Luptovčiak)- Chrenovský, Švidraň

Turčianske Teplice - Brusno 6:1 (4:0) hralo sa na umelej tráve FK Dukla
gól:Švidraň
Zostava:Petrík(46.Škubák)-Oravec(40.Tišliar,70.Petrík),Sokol,Tuhársky,Vetrák-Chrenovský,Ďurajka,Sojak,Koreň-Švidraň, Klinec

ŽP Šport Podbrezová SDA - Brusno 2:1 (0:1) hralo sa na umelej tráve v Radvani
gól:Švidraň

Brusno - Šalková 3:1 (1:1) hralo sa na umelej tráve vo Zvolene
góly:Giertl, Švidraň, Patráš
Zostava:Škubák(60.Petrík)-Klinec,Sokol,Ďurajka,Vetrák-Giertl,Belko(46.M.Kováč),Sojak,Koreň(65.Luptovčiak)- Patráš, Švidraň(55.Chrenovský)

Brusno - Šalková 5:2 (3:0) hralo sa na umel tráve v Radvani
góly:Patráš 2, Koreň, Sokol (11m), M. Kováč
Zostava 1.polčas:Škubák-Klinec,Sokol,Ďurajka,Tuhársky-Gietrl,Belko,Sojak,Koreň-Patráš,Švidraň
Zostava 2.polčas:Petrík-Klinec,Sokol,Ďurajka,Vetrák-Luptovčiak,Belko,Nosko,M.Kováč-Chrenovský,T.Kováč

Čierny Balog - Brusno 3:2 (0:2) hralo sa na umelej tráve FK Dukla
Zostava:Škubák(55.Petrík)-Klinec(50.Ľ.Lehotský),Sokol,Ďurajka(60.M.Kováč),Tuhársky-Koreň(50.Luptovčiak),Belko, Sojak,Pipich(70.Švidraň)-Švidraň(50.Chrenovský),Patráš(50.T.Kováč)

Selce - Brusno 4:5 (3:1) hralo sa na pomocnom ihrisku s prírodnou trávou v Selciach
góly:Pipich 2, Švidraň, Ďurajka, Chrenovský

Králiky - Brusno 6:3 (2:1) hralo sa na pomocnom ihrisku s prírodnou trávou v Kremničke
Zostava:Škubák(46.Gardošík)-Ľ.Lehotský,Sokol,Ďurajka,Vetrák-Koreň(50.Luptovčiak),Belko,Sojak (50.Chrenovský),Pipich-Švidráň,Patráš(46.T.Kováč)

aktualizované: 17.07.2018 21:21:19